Něco málo o mě

O Martině, snu a firmě

Martina Hajduková
„Život mě naučil, že nejdůležitější je láska, poctivost a vášeň, kterou investujeme do čehokoli"

Fascinovala mě ta neutuchající energie, která mě držela, drží a pohání až doposud.  Už tehdy jsem to s mými výtvory a péčí o květiny myslela vážně, když jsem jako dítě běhala s konvičkou po zahradě.

To, že zůstanu propojena s matkou přírodou a uplatním svou tvořivost a energii bylo jasné.

V dětství mi v hlavě zrál plán, že vystuduji zahradnickou školu – obor floristika, a že s mými květinami a svými výtvory vykouzlím lidem úsměv na tváři, vyvolám v nich pocit radosti, štěstí, krásy a něhy.

Po dokončení studia jsem se rozhodla, otevřít si vlastní květinářství a mít svou tvůrčí svobodu. Při plnění svého snu jsem se chtěla a dále chci posouvat vpřed, zdokonalovat se a stále zkoušet a učit se něco nového. Proto jsem se účastnila mnoha soutěží v aranžování a vazbě květin, kde jsem se vždy umístila mezi nejlepšími.

Později i soutěží s mezinárodní účastí v zahraničí, kde jsem se umístila na krásném druhém místě.

Kromě toho se mi podařilo být držitelkou mnoha diplomů a certifikátů od významných floristů, absolventkou různých školení a kurzů, být členkou Slovenské asociace floristů, odbornou porotkyní ve floristických soutěžích a také jsem zvládla vydat svou první knihu – Svatební inspirace. Jsem majitelkou lidmi oblíbeného květinářství v Dolním Benešově. Od roku 2005 pravidelně organizuji vlastní semináře a výstavy, svatební výstavy na zámcích a výstavištích.  Navrhuji a dodávám rostliny do okrasných zahrad. V průběhu roku pořádám pro širokou veřejnost workshopy, školení a soutěže. Většinu času věnuji výzdobě všech možných prostor hotelů, kostelů, penzionů a restaurací. Zkrášluji květinami sály, školy, kongresy, městské plesy, obchody, firemní akce a rodinné oslavy.

Má firma s dlouholetou tradici, se zabývá profesionální floristikou, vážeme kytice s radostí a nadšením, jak pro všední den, tak i pro zvláštní příležitosti. Specializujeme se na svatební floristiku, realizujeme výzdobu firemních akcí, zajišťujeme smuteční vazby, zdobíme obřadních síně.

Květiny mám v hlavě od rána do večera, miluji přírodu, rostliny, práci s nimi, design, fotografování a vlastně vše hezké, co nám okolní svět nabízí.

Jsem ráda, že mé květiny sbližují lidi, celé rodiny a přátelé. Moje práce se tím stala voňavou a něžnou tradicí. Přesně tak jsem si to od počátku přála. Malý křehký detail s obrovským kouzlem. Pokud mé květiny, dekorace nebo jen fotografie pozvednou Vaše koutky úst nahoru, tak to je právě to, co považuji za jedno ze svých splněných přání.

Značnou podporu ve svém podnikání, mi bezmezně poskytuje má nejbližší rodina, která mě v mojí vášni a práci podporuje. Tímto jim za jejich podporu z celého srdce děkuji. Bez nich by to nebylo úplné.

Na jaře roku 2022, jsem se rozhodla mou původní firmu Květinová a dárková síň Sluníčko, transformovat na obchodní značku. Tento krok je dalším logickým vyústěním mé dlouholeté práce, kterou tolik miluji. KVĚTINOVÝ ATELIÉR LOTOS se stejným sídlem v Dolním Benešově, je od této chvíle mým novým názvem, prostřednictvím kterého, pro Vás budu nadále rozšiřovat a vylepšovat své služby.

Rok 2022 s sebou přinesl ale i další velkou radost, která mne posunula dále. Zúčastnila jsem se soutěže Moneta Živnostník roku 2022 a vyhrála nádhernou cenu Srdcaře roku 2022. Cesta, kterou jsem až ke zdárnému konci musela dojít nebyla lehká, a to i proto, že jsem se připravovala na velkou změnu, a to celkovou rekonstrukci ateliéru. Nebylo to tedy lehké, ale jsem nesmírně vděčná za tak skvělou příležitost a další motivaci být lepší a pokračovat v tom, co miluji.

Rekonstrukce prodejny začala s rokem 2023, krátce po výhře v soutěži. Dlouho jsme plánovali, vymýšleli, připravovali se. Doposud to pro mne byla asi ta nejtěžší zkouška, ale stála rozhodně za to. Z malé prodejny se stal nádherný ateliér a mi se tak splnil další sen, který jsem snila již spousty let. Opět obrovská vděčnost za sílu, za zákazníky, za můj tým. Díky tomu všemu jsem mohla svůj sen realizovat.

Pokud se s námi rozhodnete spolupracovat, vězte, že se ocitnete v dobrých rukou. Pamatujte na to, že jsem tu stále pro Vás, a když si nebudete vědět rady, napište nám nebo zavolejte, rádi Vám poradíme. Vždy Vám poskytneme maximální péči a kvalitu.


Nechte se hýčkat něžnou krásou a vůní našich květin, přírody i u Vás doma. Vaše Martina

Svěřte se do naší péče

Naše nejžádanější služby

Seznamte se s mým úžasným týmem

Každá je originál jenž mě dokonale doplňuje

Co o nás říkají naši klienti

Děkujeme za přízeň

 • avatar

  Nejlepší a nejmilejší květinářství široko daleko. Pro květinu, k jakékoliv příležitosti, sem chodím léta. Kytice vázaná s radostí se pozná. Tu tady umí.

  Kateřina Roučková

  Specialista kvality
 • avatar

  Za mne je obchůdek paní Martinky Hajdukové absolutní špička. Vždy dokonalá komunikace, služby a nemluvě o skvěle zpracovaných projektech.

  Eva Pinkasová

  Vedoucí úseku rozmnožovacích chovů
 • avatar

  Milý a ochotný přístup, jiskra v očích, úsměvy na rtech, věru dobrá nálada. Nápady jedna radost, pestré květiny, jednoduše pastva pro oči.

  Lenka Stříbná

  Všeobecná sestra
 • avatar

  Vždy zde najdete hodně lásky a lidské domácí teplo. Paní majitelka má úžasný vkus a talent vystihnout to, o co máte zájem.

  Zuzana Hajduková

  Asistentka
 • avatar

  Mám moc ráda tento útulný obchůdek, z jehož koutů na mne vždycky dýchne atmosféra i styl. Prostě nejde odolat. Vždy když jedu kolem, neváhám.

  Magdaléna Bystroňová

  Dlouholetá zákaznice
 • avatar

  Ateliér Lotos, pro mne dlouhá léta představuje především krásu květin, lehkost, smysl pro detail, a naprostou ochotu i vstřícnost. Děkuji za to že jste.

  Jana Vrchovecká

  Dlouholetá zákaznice
 • avatar

  Příjemné prostředí s milou obsluhou a ochotou vždy poradit. Nikdy mne nenechali ve štychu, když jsem něco akutně potřebovala.

  Markéta Ulrichová

  Učitelka
 • avatar

  Přívětivý přístup, nádherné kytice. Nikdy mě nenechali v nouzi, když jsem si na poslední chvíli vzpomněl, že něco potřebuji. Obrovský dík.

  Přemek Ulrich

  Státní zaměstnanec
 • avatar

  Vždy, když jsem si zde něco objednala, byla jsem velmi spokojená. Dámy jsou mistryně ve svém řemeslu a ráda u nich nakupuji.

  Marcela Pechalová

  Medicínský reprezentant
 • avatar

  Úžasná obsluha, spolehlivost, smysluplná a hlavně originální práce. Mohu vřele doporučit, nikdy Vás nezklamou.

  Mirka Tosenovjanová

  invalidní důchodkyně
 • avatar

  Paní Hajdukovou mohu jen a jen doporučit. První setkání s touto úžasnou flóristkou, bylo na svatbě mé švagrové, když ji dělala úžasnou svatební výzdobu.

  Alena Šmídová

  Fyzioterapeut
 • avatar

  Svatební, narozeninové, nebo jen tak. Nejkrásnější kytičky ke každé příležitosti. Komunikace, rychlost i ceny jsou bezkonkurenční!

  Zuzana Mučková

  Odborný pracovník

Zadejte slovní spojení nebo fráze, které chcete vyhledat: